KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15463136
nr 1546 3136
Gösta Sundvall
(1900-1957), Sverige
Oljemålningar, 2 st, "Siesta Ronda". Signerad, daterad -54. Olja på pannå, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 - 43x51 cm
Gösta Sundvall, svensk målare född 1900 i Stockholm, död 1957.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 juni 2023
kl 19:51:00
5/6 19:23:43
Gösta Sundvall
Läs mer om Gösta Sundvall